Novinky v roce 2007

28. 10. 2007
V neděli 28. 10. 2007 v brzkých ranních a dopoledních hodinách se leonce Frederice narodila první štěňata, což je v naší chovné stanici Děda Praděda druhý "vrh B".13. 10. 2007
Klub chovatelů psů leonbergerů pořádal v sobotu Klubovou výstavu leonbergerů v rekreačním středisku Jestřábí Rusava se zadáváním titulu BOB. Přihlášené psy i feny posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Řehánek, z pohledu diváka velmi odpovědně, objektivně a korektně. Akce jsme se zúčastnili za klubový výbor jako pořadatelé, takže to byl den velmi pracovní. Počasí navzdory předpovědi nakonec přálo a večer, i když velmi unaveni, jsme se dobře pobavili s přáteli, letos u leonbergerů bohužel, naposledy. Foto.

25. 09. 2007
Od krytí naší chovné feny leonbergera Fredericy Lví chov uběhla ta správná doba na prověření výsledku. I paní doktorka měla radost z toho, co nám mohla ukázat na monitoru ultrazvuku: JSOU TAM! Pokud vše dobře dopadne, měla by přijít na svět kolem 26. 10. 2007. Informace na telefonních číslech: 554 620 755 dopoledne, 728 854 322 odpoledne a večer.

14. - 16. 09. 2007
Mini galerieI když nás na každém setkání členů Klubu chovatelů leonbergerů čeká nevyhnutelná pořadatelská práce a schůzování výboru, vždy jsou povinnosti převálcovány radostí ze setkání s přáteli. A i když je veškeré třídenní dění podřízeno leonkům, stihneme probrat, co život zase dal a vzal, patřičně vše "zalijeme" u bezva country. Tentokrát jsme se ze Svojanova nevrátili sami. Frederica si v autě hlídala své nové kamarády, kocouří brášky, které pro nás odchovali přátelé z Prahy Dana a Milan P. Kočičáčci změnili bydliště v šesti týdnech a dostali jména Uriáš a Heep.

31. 08. – 02. 09. 2007
Mini galerieI přes nepříznivou předpověď počasí na poslední prázdninový víkend jsme v pátek nasedlali a vyrazili na jezdecký výlet ke Slezské Hartě. Pro některé zúčastněné to byla v mnoha skutečnostech premiéra, takže jsme naplánovali pohodové tempo. Do pátečního cíle jsme měli asi 20 km, z našeho ranče vyjela skupinka tří jezdců, po pivní a svačinové přestávce v Lichnově už nás jelo šest, včetně nejdůležitější osoby Honzy Gemely, majitele penzionu Stará pošta v Rázové. Velmi pěkně zrekonstruovaný objekt bývalé obecní pošty s velkou zabydlenou zahradou nabízí celoročně turistům veškeré zázemí a pohodlí. Část zahrady kluci rozdělili ohradníkem na tři výběhy pro umístění koní po dvou. Páteční večer jsme probrečeli smíchy a v sobotu jsme se probudili do deštivého rána, což poněkud odsunulo vyjížďku na vrchol kopce Velký Roudný s kapličkou, takže jsme až na místo nakonec nedorazili, ale určitě to nikomu nevadilo, protože ty úžasné výhledy na členitou panenskou přehradu s mnoha zátokami obklopenou lesy a loukami jsme si opravdu užili a vznikla tak i záminka, proč putování k Hartě zopakovat. U nedělní ranní kávičky jsme letošní výlet nazvali „nultým“ ročníkem, slíbili si, že takto uzavřeme i ty příští prázdniny a vypravili se, jak jinak než po kopytě, domů.
(P.S.: Tříletý Danny svou premiéru zvládl bez problémů a bez úhony, tři dny putování pro něj byly tak akorát, i když byl na takovou zátěž předem připravován. Jen si zbytečně moc hlídal Richenzu, nesměl se k ní přiblížit cizí kůň, to dělal ramena. A počasí nám nakonec přálo.)

29. - 30. 08. 2007
Mini galerieVe středu odpoledne k nám přijela návštěva - po kopytě. Po 35 km terénem vypadali docela svěže. A co je obzvlášť důležité, přijel se nám ukázat Valmont, teplokrevník narozený před lety u nás, dnes mohutný, narostlý, stále vybělující valach, se svou majitelkou v sedle Lenkou J. z Lublic, kterou doprovázely dvě kamarádky na plnokrevnících. Ráno se holky vydaly zase svižně k domovu. Danny a Richenza dostali od návštěvy nový vazák a provazovku na míru.

24. 08. 2007
Po tomto dni jsme mohli potvrdit a odevzdat krycí list. Frederice jsme vybrali českého plemeníka Argicola Harcovský dvůr (o.: Filou v. Roten Schop, m.: Daisy chrástné pole, DKK 0/2, bonitační kód A1E4F1Q0/7. Podrobnosti na www.leonberger.cz odkaz plemeníci) majitele p. Stanislava Grossmana z Hoříněvsi. Na výsledek musíme nejméně 3 týdny počkat.

14 - 15. 07. 2007
Mini galerieVÍKEND KONÍ NA IV. MORAVSKOSLEZSKÉ VÝSTAVĚ DROBNÉHO ZVÍŘECTVA V ÚVALNĚ. Na Víkend koní nás pozvali naši kamarádi Bára a Radek. Pořádali v Úvalně neoficiální závody a řadu vystoupení pod místní organizací ČSCH s nečekanou účastí asi 40-ti jezdeckých dvojic. V sobotu probíhaly závody v některých westernových i klasických disciplínách. Startovala jsem se s Richenzou pouze v trailu, ten pravidelně netrénujeme ani nejezdíme. Trail jsme vyhrály a já získala hvězdu zástupce šerifa obce Úvalno s vyplacenou roční mzdou 1 dolar. Při výkonu místošerifské funkce si mohu číst k tomu vyhranou knížku Václava Vydry (moc pěkná). Neděle patřila přehlídkám a ukázkám westernových a klasických disciplín. Danny se ukázal v přehlídce plemen, Richenza předváděla trial a reining, vrcholem ukázek pak bylo vystoupení tří koní na hudbu z filmu Skála, které jsme s kamarádkami secvičily, choreografii navrhla Jana: anglická drezúra dvou koní se střídala i prolínala s drezúrou westernovou - rainingem. Musím konstatovat, že se vystoupení podařilo a moc se divákům líbilo.

02. 07. 2007
V pondělí usnula navždy maše milovaná Kájinka (Cairo Chaloupecké skalky) ve věku 8 let a 11 měsíců, 21. srpna by se dožila 9 roků. Její několika měsíční trápení s nádorem jsme ukončili důstojně a v pravou chvíli, abychom jí co nejdéle prodloužili radostný psí život, ale bez nesnesitelných bolestí. Usnula v klidu v mé náručí a v kruhu své lidské rodiny.

30. 06. 2007
WESTERNOVÉ ZÁVODY TYPU "B" HORKA NA MORAVĚ. O týden později jsme si v sobotu 30. 06. užili moc pěkný slunečný den s kamarády na Lovecké chatě v Horce. Přijeli jsme sice závodit ve třídě Reining Amater, ale hned při zahájení úlohy spiny byla moje druhá ruka rychlejší než mozek a sáhla po otěži, aby vylepšila ohnutí koně, bohužel čelem k rozhodčím nelze tento manévr utajit a to mě docela rozesmálo. Odjela jsem úlohu s nulovým skóre, a celkem slušně, diváci se na konci divili…. Nezbývá mi než se omluvit koni. Byl to moc pěkný slunečný den.

23 - 24. 06. 2007
MEZINÁRODNÍ WESTERNOVÉ ZÁVODY TYPU "A" 2. KOLO WOODEN TROPHY. Vůbec poprvé jsem se přihlásila na westernové závody typu "A", kde jsme se v sobotu 23. 06. s Richenzou zúčastnily třídy Reining Amater a ve velké konkurenci 23 startujících se umístily v polovině pole. S výkonem Richenzy jsem velmi spokojená, jako jeden ze dvou startujících teplokrevníků mezi AQH předvedla velmi korektní výkon a naše umístění považuji za úspěch.

01 - 03. 06. 2007
Už v pátek odpoledne jsme vyrazili na první velký Dannyho výlet. Byla to jeho první dlouhá cesta v přepravníku a poprvé do cizího prostředí. Přihlásili jsme se na kurz westernového ježdění a reiningu pod skvělým profesionálním trenérským vedením ING. KLÁRY ŠÁLKOVÉ. Danny se choval tak, jak je k tomu celý život veden - vychovaně a zúročil to, co se naučil v základním výcviku. Načerpali jsme spoustu nových vědomostí a důležitých rad, takže můžeme dále pokračovat v přípravě. A protože naše záliba není jen o koních, ale i o lidech, musíme móóóc poděkovat manželům Olince a Pavlovi Romanovým z Ranče Mustang Veselíčko za milé a přátelské přijetí.

26. 05. 2007
Pozvání, které jsme dostali, se tentokrát nedotýkalo ani psů, ani koní. Na samém začátku naší obce, uprostřed lesa, koupili manželé Němcovi z Opavy již léta opuštěnou nádhernou původní dřevěnici - velkou rekreační chatu a tuto zrekonstruovali nejen k trvalému bydlení pro svoji rodinu, ale v celém prvním patře obnovili pokoje pro hosty, návštěvníky a turisty, nebo-li 15 lůžek v pěti pokojích. Pozvání na kolaudaci jsme přijali rádi a interiéry se nám moc líbily. TAKŽE MILÍ PŘÁTELÉ, AŽ PŘIJEDETE K NÁM DO BÝKOVA, KDO SE NEVEJDETE K NÁM, MŮŽETE NOCOVAT V PENZIONU U NĚMCOVÝCH, ASI 10 MINUT PĚŠÍ CHŮZE OD NAŠEHO RANČE! Fotografie.

14. 05. 2007
Druhá část webových stránek, o koních, je dokončená! PROSÍM VSTUPTE...
24. 04. 2007
Dnešním ránem konečně skončilo období nervozity a několika probdělých nocí: mezi 3:00 a 4:00 hodinou se naší Tuloně narodilo její šesté hříbě amerického plemene - AQH po otci JACS GOLDEN TIME. U nás je toto hříbátko páté, ale PRVNÍ KLISNA! (více v odkazu "Naši koně").

17. 04. 2007
Z výstavy jsme se vrátili v sobotu o půlnoci unavení po náročném pracovním, ale nádherném dnu, ale hlavně s uspokojením, že jsme se setkali se spoustou přátel, kamarádů a známých. Nedovezli jsme si však jen dobré pocity, ale také pohár, nádherný nevšední diplom a spoustu dárečků za umístění Kájinky ve třídě veteránů, kde jsem ji předvedla, abych si udělala radost její vitalitou a ještě stále dobrou kondicí v jejím věku.

13. 04. 2007
Připravujeme se na Klubovou výstavu leonbergerů pořádanou Klubem chovatelů psů leonbergerů v sobotu 14.dubna v Mladé Boleslavi. Nejvíce se těšíme na všechny naše přátele, se kterými jsme se celou zimu, vlastně od podzimního klubového srazu v září 2006, neviděli.

12. 04. 2007
VÍTÁME VÁS NA NAŠICH NOVÝCH WEBOVÝCH STRÁNKÁCH. Především musím velmi poděkovat studentovi vysoké školy báňské Janu Rozsypalovi, který stránky zpracoval a mé představy vložil do svého designu. První část, o leonbergrech, aktualizoval 12. 04. 2007. Druhou část, o koních, zatím zpracovává a věřím, že bude brzy hotová.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018