Novinky v roce 2008

31. 12. 2008 - 01. 01. 2009
Býkov - Láryšov. V pohádkově volných dnech v přelomu roků si užíváme bezstarostných procházek se psy a vyjížďky na koních. Fotky z krásné krajiny v okolí našeho domu jsou uloženy u leonků v galerii. Na Silvestra se na nás usmívalo sluníčko a my jsme také veselejší, protože se radujeme z předvánočního slunovratu. Nový rok jsme tradičně přivítali novoroční vyjížďkou s kamarády, bohužel bez fotoaparátu. Tak aspoň pár fotek ze zimních ohrad, když konečně napadlo trochu sněhu, v galerii u koní.

30.12.2008
Anglie vs Western – videoklip. Kamarádka mi poslala nepopsatelně milé překvapení. Těžko mohu vyjádřit své emoce u konfrontace dvou jezdeckých disciplín tak nádherných a bohužel tak často protistranou nepochopených a znevažovaných :-(. Star Dance "Pomáda" - videoklip. Šampión s ohromným talentem.

29. 12. 2008
Mini galerieÚvalno – fotky z Víkendu koní. Studenou zimu si ohřejeme horkým červencem 2008. Drobný výběr z asi 260 fotografií z Víkendu koní níže zmíněného, dne 12. - 13. 07. 2008, nabízí účast našeho koně SIR DUNNIT ZORRO mj. na přehlídce plemen se "sestřenicí", jejíž bába Tulona je Dannyho matka. Paint Horse (APH) klisna z matky JACKY ASHLEY (m.m.Tulona, o.m.Jack D Sanbars) po otci KING LEOS MONTANA je opravdu vydařená.

01. 11. 2008
Mini galerieÚVALNO - Hubertova jízda. Trasu Hubertky jsme na požádání Jezdeckého klubu Úvalno připravovali už měsíc předem. Vedla z Úvalna převážně lesem k nám do Býkova, dále přes Pocheň lesy a loukami zpět do Úvalna. Příroda je zde krásná a středně náročná jízda terénem měřila asi 14 km a trvala se dvěma přestávkami na občerstvení asi 5 hodin. Počasí nám přálo, jezdci byli ukáznění, v závěru unavení, ale spokojení. Huberťáka roku 2008 v krátké ranní soutěži vyhrála moje úžasná Richenza s Jožkou a večer jsme to rozparádili s country skupinou Wagon. Více z terénu a podrobnosti ze soudu viz foto na stránkách obce Úvalno pod odkazem "jezdecký klub".

12. 09. 2008
Mini galerieSVOJANOV - sraz KCHL. Do rekreačního areálu jsme přijeli už ve čtvrtek odpoledne, abychom s dalšími členy výboru vše dopřipravili pro zdárný průběh společenské a chovatelské akce. Na svod mladých se přihlásil náš odchovanec Baribal Ursus Děda Praděda, bratr Berbery. Jeho vývoj a růst jsem znala pouze z fotek majitelky Terezky a moc jsem se na něj těšila. 11-cti měsíční dorostenec nezapřel své předky a příbuzné ve velikosti a výšce (Aristoteles Harcovský dvůr) a k výživné kondici si snad vezmou majitelé k srdci rady HPCH. V typu se mi Baribal líbí a tak myslím, že ho Terezka ještě ukáže na nějaké výstavě. Pár rodinných fotek.

23. 08. 2008
Mini galerieČerná Voda - westernové závody typu "B". Na letošní závody STEELCOM TROPHY 2008 jsme si zajeli do Černé Vody, obce nedaleko Jeseníku, na Ecoranch. V pozdních odpoledních hodinách jsme soutěžili ve třídě Reining Amater a Reining Otevřená Junior a umístili jsme se na 7. a 1. místě. Pro obě tyto třídy pořadatelé vypsali patern 6. Příjemný den, dobrá organizace, fajn počasí, krásná příroda západních Jeseníků a první Dannyho sezona u konce.

12. - 13. 07. 2008
Úvalno – Víkend koní. Neoficiálních závodů, pořádaných Jezdeckým klubem Úvalno o.s. v rámci akce Víkend koní – 2. ročník 2008, jsem se účastnila s Dannym a moc ráda. V sobotu závodilo asi 30 dvojic ve westernových disciplínách, pořadatelé vypsali TRAIL, HORSEMANSHIP, BARREL RACE, POLE BENDING. V trailu jsme se umístili první, v horsemanshipu druzí. Rychlostky, barely a tyče nejezdíme. V neděli proběhly anglické disciplíny, závody ve skokovém parkuru, vystoupení v anglické drezúře na hudbu, přehlídka plemen (Danny se svojí paint polosestrou představili plemena AQH a APH), ukázka westernové drezúry – REINING (předvedli jsme my), ukázka hipoterapie a vozatajství a oba dny spousta dalšího doprovodného programu, dobrého jídla, pití, večer zábava s country skupinou.

02. - 06. 07. 2008
Mini galerieČeský ráj – Železnice – Ranč na Kamenci. Letní prázdniny jsme zahájili spojením tří aktivit dohromady: dovolenou s rekreačním ježděním a s výjezdním zasedáním výboru KCHL. Rozhodnutí výboru klubu, že výborovou schůzi spojíme s třídenní společnou zábavou v rekreačním středisku Ranče na Kamenci ve mně probudil ďábelský plán jet dříve, přepravit koně a užít si vyjížděk po Českém ráji. A tak se stalo. I když jsme se nedostali do srdce pískovcových skal a v délce výletů nás omezoval fakt, že nemůžeme nechat leonky celý den uvázané u auta nebo v místním kotci, turistiku v sedle jsme si navzdory tropického vedra a noční tropické bouřky užili. Podívali jsme na vrch Tábor (683 m) s barokním kostelem, křížovou cestou, drahou restaurací a rozhlednou, jeli jsme kolem novogotické Allanovy věže, Allanova kříže, viděli jsme rašelinové jezírko pod Táborem, prameniště řeky Cidliny. Vydali jsme se lesy kolem zříceniny gotického hradu Bradlec ke zbytkům gotického hradu Kumburka, podívali jsme do okolí ranče k rybníku a do Bradlecké Lhoty. Procházky s pejsany, schůzování výboru KCHL a seznámení s báječnými lidmi, chovateli chodského psa, manželi Doudovými. Více jsme nestihli, jen pár fotografií.

04. a 23. 05. 2008
Horka nad Moravou – REINING JUNIOR "B", Rožnov pod Radhoštěm – REINING JUNIOR "C". Květnových závodů pro čtyřleté a pětileté koně jsem se s Dannym zúčastnila tréninkově, nezvládnuté spiny nás bohužel odsunuly na konec startovního pole a do nulového skóre. Zklamání musím přebít radostným konstatováním o nedůležitosti zvítězit, ale zúčastnit se.

08. 05. 2008
Mini galerieČeský ráj – Sraz KCHL. 20. výročí Klubu chovatelů leonbergerů jsme slavili 4 dny na srazu v Českém ráji prací i zábavou a také jsme ty kulatiny uctili účastí Fredericy Lví chov na rebonitaci a Berbery Palomino Děda Praděda na svodu mladých. Účast přislíbili i majitelé sourozenců, ale bohužel nakonec na svod přijela pouze paní Hana Kovaříková, majitelka Berry Halle D.P., za což jí moc děkuji a má můj velký obdiv, že se svou Berry jezdí všude veřejnou dopravou. Sestry byly téměř k nerozeznání a obě dostaly od rozhodčí velmi nadějný posudek exteriéru. A jak nás zasáhla krása Českého ráje, můžete vidět na fotkách.

26. 04. 2008
Mini galerieVelké Heraltice – TRAIL "D". Po krátké přípravě jsme si zajeli 15 km na Šustkův statek vyzkoušet si s Dannym na veřejný trénink trail. Naložili jsme oba koně, aby to Richenze nebylo líto a disciplínu si aspoň připomněla. Při přípravě Dannyho na opracovišti to nevypadalo na velké problémy, ale v závodě se Danny rozhodl, že nebude v kolbišti bez Richenzy ani vteřinu a trailové překážky bořil předníma, ve snaze odejít po zadních za Richenzou, kterou jsme nechali stát s dobrým úmyslem vedle závodiště. Zkušení vědí, že pokud vezou dva koně z jedné stáje na závody, nechají každého na jiném konci areálu. My už to víme taky.

17. 04. 2008
Berbera Palomino už má také své povídání. A už se moc těšíme na jarní sraz Klubu chovatelů leonbergerů, na kterém budeme od 8.–11. května 2008 slavit 20. výročí založení našeho klubu v rekreačním zařízení Pařez u Jičína, v krásné přírodě Českého ráje. Zúčastníme se i chovatelských akcí, Frederica Lví chov bude předvedena na rebonitaci a Berbera Palomino Děda Praděda se setká se svými sourozenci na svodu mladých. Akce je samozřejmě vždy přístupná příznivcům plemene a divákům.

12. 04. 2008
Mini galerie"Westernové závody typu "C" Hostěrádky - Rešov. Vlídná zima – byla-li to vůbec zima – umožnila zahájení tréninkové sezóny brzy a i my jsme letos už v únoru absolvovali první z řady tréninků pod vedením Ing. Kláry Šalkové. Snažení jsme zúročili v sobotu 12. 4. 2008 na závodech typu "C" pro začínající koně v Hostěrádkách, kde se Sir Dunnit Zorro umístil v reiningu na 2. místě. Úspěch sice malinký, ale potěší!

21. 03. 2008
Život se u nás nezastavil, i když při téměř pětiměsíční odmlce by to tak mohlo vypadat. Ale právě naopak. Celou zimu jsme 6x denně krmili a připravovali do života pět potomků vzorné leonbergeří matky Fredericy, a to dá tedy opravdu zabrat, důkazem byli 9-10 kg huňatí medvědi, kteří v osmi týdnech odešli do nových domovů. Celý odchov jsme průběžně celou zimu aktualizovali a fotky jsou k prohlédnutí ZDE. Novinkou v tomto případě je, že se nám rozrostla naše psí smečka na počet dvě, tou druhou je Berbera Palomino Děda Praděda. Fotografie

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018