Úvod

Novinky 2011

26.listopadu 2011
Budišov nad BudišovkouBudišov nad Budišovkou, Ranč Modrá laguna. Rozhodli jsme se až v sobotu ráno, vyčkávali jsme jako každý rok, jak se počasí odrazí na sjízdnosti silnic, po ledovce se totiž s přepravníkem fakt blbě jezdí. Takže konečně jsme se po letech zúčastnili hubertky u Standy Stuchlíka a bylo to bezva. Studené a větrné podzimní počasí u mě jistilo několik vrstev pod zimní bundou a ní australan. Jízdu vedl Jarda Špaček a doprovázel celou trasou Standa v kočáře taženém jeho nádhernýma frízankama. Zvolený terén byl rájem pro motorizovaného fotografa Pepu Hlouška, vše zdokumentoval na velmi zdařilých fotkách. Dojeli jsme do Country klubu v Potštátě, kde byl připraven oběd a country zpěvák-kytarista, velmi důmyslná kombinace. A pak zpět do Budišova na ranč, koně byli skvělí, lidi v pohodě, ti zapálenější hledali v lesním remízku "lišku" a dárky od pořadatele. Setkali jsme se s kamarády, které jsme roky neviděli, protože na vítkovsku a odersku jsme mezi koňáky nebyli několik let. Prostě dobře, že jsme jeli. Fotky z hubertovy jízdy.

22. října 2011
Hubertova jízdaHubertova jízda, Úvalno – Býkov – Úvalno. Obvyklá středně těžká čtyřhodinová terénní jízda prokličkovala krásnou přírodou úvalenských a býkovských lesů, ale tentokrát se při ní přihodilo mnoho nového. Někteří lidé už nejsou tak "krásní", jak byli, protože neplní slib jak osobní, tak Hubertovi. Ani u večerního soudu nedokázali uvézt věci na pravou míru, jen aby zůstali "krásnými". To se samozřejmě netýká indiánů, ti byli krásní úplně všichni. Charakter člověka se vždy projeví v kritických situacích, proto pryč od lidí a raději zpět ke zvířatům. Fotky z "indiánské" jízdy.

16. - 18. září 2011
Penzion Stará poštaPenzion Stará pošta – Razová, Slezská Harta. Už je to tady zase – 4. ročník loučení s létem, aneb turistika na koních. Asi bychom tuto už tradiční akci měli přejmenovat, protože loučení s létem už je deprimující samo o sobě. Trefné by určitě bylo "Vítání Babího léta", čemuž letošní nádherné počasí zcela odpovídalo. Po loňském výkonů (viz Novinky září 2010 a fotky Novinky prosinec 2010) objetí celé přehrady na koních jsem byla přesvědčená, že mám do smrti splněno a celý rok jsem žila v iluzi, že teď už budeme jezdit na kratší výlety do okolí. S tvrdou realitou mě seznámili pár dní před akcí a já se vůbec netěšila. Ale vše dopadlo nádherně, skvěle, úžasně, chlapci navigátoři trasu vylepšili, jelo se na jistotu a čas kolem celé přehrady jsme zkrátili o celé 2 hodiny! A abych nezapomněla – v místním výčepu v pátek opět neměli fernet, takže v sobotu už jsme se na ně vykašlali a zalili letošní výkon v útrobách penzionu. Příští rok prý navštívíme malebný kopec Roudný (tam a zpět – to jsem fakt zvědavá!), prý aby byla změna. A ještě musím zmínit, že letos se k našemu pevnému jádru Vidlák Honza G., dcera Vidlačka Tereza G., Zuzik R. a Jožík G. poprvé přidali Pepa K. a Eva z Horních Životic a vypadali spokojeně. Nehezké fotky z mobilu ZDE, další hezké teprve budou.

09. - 11. září 2011
Klub chovatelůKlub chovatelů psů leonbergerů, sraz ve Svojanově u Mírova . Rekreační středisko Svojanov zaplnili členové KCHL letos zcela. Důvodem byly sobotní obvyklé chovatelské akce svod mladých a bonitace a nedělní Klubová výstava leonbergerů s přibližným počtem přihlášených 80-ti psů. Posuzování přijal rozhodčí pan Kukla, který i při závěrečném umístění a pořadí ve třídách přiděloval známku "velmi dobrý" (!). Výstavy jsme se zúčastnili, ve třídě otevřené se Goofer Merlin Salve Leon sešel mj. se svými bratry a všichni byli úspěšní: Goofer Merlin S.L. a Gerry Carsten S.L. dostali známku „výborná“, Gordon Florian S.L. postoupil do finále a umístil se na 4. místě. S přáteli a kamarády nám bylo tři dny dobře, s některými se uvidíme zase až v květnu 2012. Fotky ZDE.

17. července 2011
Sir Dunnit ZorroÚprava a doplnění stránky Sir Dunnit Zorro (Naši koně)
Rozpracování stránky SK Chicinita, zatím fotky (Naši koně)
Úprava a doplnění stránky Goofer Merlin S.L. (Naši psi)


9. - 10. července 2011
Víkend koníVíkend koní, Úvalno. Pátého ročníku Víkendu koní jsem se zúčastnila závodně. Výzvou bylo posuzování rozhodčí Mgr. Jitky Kinclové, která přijala pozvání organizátorů na tyto hobby závody. V Trailu jsme se s Dannym umístili s více drobnými chybami na 6. místě z asi 35ti startujících, v Horsemanshipu na 2. místě. Westernová sobota pokračovala rychlostními disciplínami, novinkou a pořádným adrenalinem byl závod kolem kůlu - StakeRace. Neděle patřila klasickému ježdění - skokům, drezůře, voltiži a vystoupením. Oba dny byly fajn, Víkend koní je lepší a lepší.

2. - 6. července 2011
Turistika na koníchTuristika na koních do Jeseníků: BÝKOV-KARLOVICE-VIDLY (ČERVENOHORSKÉ SEDLO) ..... Takhle pěkně to začalo - Fotky ZDE. Cesta do Karlovic ubíhala v pohodě dovolené, koně plní energie dorazili do prvního cíle bez známky únavy. Na chalupě v Karlovicích bylo třeba obstarat koně, v hospodě povečeřet u fajn zábavy a dobře se vyspat před náročnou cestou na Červenohorské sedlo. V neděli se 5+1 nenapravitelných optimistů probudilo do deštivého rána v naději, že v celostátní předpovědi počasí "vytrvalý déšť, silný vítr, 10st.C" se najde trhlina a "vytrvalý déšť" bude v Jeseníkách jen "přeháňky" a mezi přeháňkama nás osuší třeba i sluníčko. Vždyť je přece LÉTO!!? Nestalo se tak. V jedné z těch dopoledních mezírek jsme rychle nasedlali, vyjeli do hor a po třech hodinách jízdy jsme dorazili na Vidly v půli cesty na Červenohorské sedlo promočení na kůži a dostatečně promrzlí na to, abychom letošní turistiku vzdali. Ale za rok určitě zase něco vymyslíme. Pozn.: o poznání těžší sedla nám schla zhruba 4 dny, jezdecké boty byly uvnitř vlhké ještě po týdnu.

28. května 2011
Wooden TrophyWooden Trophy Rožnov p. Radhoštěm. Nepříjemně výrazné ochlazení a déšť provázely westernové závody v Beskydech po celý den. Silně obsazené reiningové třídy posílily navíc jezdci ze Slovenska a Polska a seznamy startujících hrozily časovým posunem závodů až do večerních hodin. Pro všechny třídy byl vypsán #5. V Reining Senior si Sir Dunnit Zorro vysloužil 0 za projev vzdoru. V Reining Amatér jsme vybojovali 4. místo. Promrzlí, promočení, hladoví, ale nakonec šťastní, jsme ještě kolem 20 hodiny přebírali v hale cenu.

21. května 2011
Painthorse Ranch KozlovicePainthorse Ranch Kozlovice - JOE-ZET RANCH BÝKOV. Máme na ranči nový přírůstek. Naše stádečko se v sobotu rozšířilo o 16-cti měsíční bay American Quarter Horse klisnu SK CHICINITA narozenou na Painthorse ranči. S původem nabitým reiningovými a cuttingovými šampiony USA a World patří její budoucnoct sportu a později i chovu. Oba rodiče jsou importováni z USA: Otec SMART CHICONITA (po Smart Chic Olena, Smart Little Lena, Doc O´Lena, Smart Peppy, Gay Bar King, Gay Sugar Chic, Peponita, Peppy Bar). Matka SPIRITED LIL PINE (po Great Pine Jr., Great Pine, Majestic Spirit, Poco Pine. Majitelkou rodičů SK Chicinity je Ing. Klára Šalková, osobnost westernového sportu, špičková jezdkyně, trenérka a chovatelka AQH. Fotky ZDE.

14. května 2011
Závody WRC BZávody WRC B Lovecká chata Horka n. Moravou. Účast v Horce není nikdy malá a díky reiningovému povrchu v hale byly silnou konkurencí a vysokým počtem závodníků obsazeny i reiningy. V Reining Amatér #8 jsme se Sir Dunnit Zorro vybojovali skvělé 2. místo (veliká radost) a v Reining Senior #11 jsme obsadili dekorované 6.místo (opět radost veliká). Máme foto z mobilu, ale fotky od profíka stojí za to.

8. května 2011
Sraz KCHLSraz KCHL, BONITACE Konopáč, Heřmanův Městec. Nejdůležitějším dnem srazu byla tentokrát pro nás neděle. Přihlásila jsem Goofer Merlina Salve Leon ve 28 měsících na bonitaci. Absolvovali jsme povahový test s 0 body, následovalo předvedení exteriéru, rozhodčí a HPCH zhodnotily Merlinovy klady a nedostatky bonitačním kódem A3P0/6 (A3 = barva srsti - mahagon, P0/6 = postoj HK normální široký/měkké nadprstí - mírně). Lze usoudit, že má tento ../pes.html s nulovou displazií slušné předpoklady zúčastnit se a uplatnit se v chovu leonbergerů. Fotky z mobilu jsou spíš o tom, jak jsme nic nedělali s přáteli u chatky. I to bylo fajn.

30. dubna 2011
Hipocentrum KoryčanyHipocentrum Koryčany, Parameta pohár 1. kolo. První cesta do Koryčan a první letošní závody jsou za námi. Reining se jel až v podvečerních hodinách v silně obsazených soutěžích. V Reiningu Senior (# 6) jsme byli úspěšní, Sir Dunnit Zorro vybojoval dekorované 6. místo. Reining Amatér (# 10) pro nás nedopadl, skončili jsme s nulou pro nedodržení úlohy. Druhého kola Parameta poháru se nezúčastníme, budeme v té době s Goofer Merlinem S.L. na bonitaci.

25. dubna 2011
Hradec nad MoravicíVelikonoční pondělí, zámek Hradec nad Moravicí. Svátky jara jsme oslavili tradičním způsobem, výletem s pejsany, zámecký park v Hradci nad Moravicí je krásné místo.23. dubna 2011
Velikonoční pondělíÚvalno Jezdecký klub, westernové hobby závody Rega ranče. Vypsané disciplíny Showmanship at Halter 20, Western Pleasure 20, Western Horsemanship 35, Trail 43, Barrel Race 25, Pole Bending 25, to jsou přibližné počty stratujících neregistrovaných i registrovaných WRC jezdců v jednotlivých soutěžích. Nela W. s Richenzou předvedla slušný výkon v W. Horsemanshipu, ale na dekorované místo to nestačilo, tak si to holky vynahradily v trailu, ze 43 startujících se umístily na 4. místě.

22. dubna 2011
KozloviceKozlovice. Včera nám těch 630 km na západ republiky nestačilo, tak jsme se zase hned ráno vydali na východ do Kozlovic na PAINTHORSE RANČ, kde chovají reiningové linie koní a v hale mají reingový povrch a kde nám už poněkolikáté věnuje majitelka Ing. Klára Šalková nenahraditelnou pozornost a učí mě a Dannyho westernovému sportovnímu ježdění. Závodní sezóna se blíží!

21. dubna 2011
Mladá BoleslavMladá Boleslav, Dobroslavice u Katusic. Manželé Walachovi koupili své dceři Neli hříbě. Přivezli jsme ho z ranče Namelev a protože k nám mají majitelé na chalupě přes plot, ustájili roční klisničku Kentaurii u nás. Je to první strakatý kůň na našem ranči z matky ČT Kenttucky a otce APH PEPINO SAN BAR. Nezbývá než přát, aby dcera tak kvalitního hřebce zdědila jen to nejlepší z otcova skvělého původu.

10. dubna 2011
Černá louka OstravaČerná louka Ostrava - Národní výstava psů všech plemen. Ranní výstava nás přivítala modrým nebem, příjemnou teplotou a bezvětřím. Výstavní den začal slibně, o to více mě potěšilo setkání s klubovými kamarády. Už méně potěšující byla změna rozhodčího uvedená v propozicích později a zvedající se studený nárazový vítr. Merlin získal ve třídě otevřené bezvadný posudek, ale protože se odmítá v kruhu pohybovat (a obávám se, že už to lepší nebude) a pan rozhodčí Polgár upřednostňoval posuzování v pohybu, dostal od něj V3 (výborná 3). Žádný ze psů ve třídě otevřené nedostal titul. Fotky ZDE.

6. dubna 2011
JakartoviceJakartovice Penzion nad stájí. Organizátorem středoškolské akce ze vzdělávacího programu Leonardo jsme byli pozváni k účasti na programu pro zástupce (studenty a učitele) čtyř zemědělských odborných škol z Opavy (pořadatel), Polska, Řecka a Francie. Předváděla jsem s Dannym ukázku westernového ježdění, cviky z reiningu a trialu. Součástí programu byla také ukázka parkurového skákání a diváci se mohli povozit na místních koních. fotky ZDE.

Leden 2011
Hollywood ZorroHollywood Zorro - Jackie. Od zahájení základního výcviku v září 2010 první měsíc na Ranči Mustang Veselíčko s Pavlem Romanem a dále v domácím tréninku Jackie pokračuje v upevňování přiježděnosti, trénuje 4x až 5x týdně. Příprava je zaměřená na western a westernové soutěže. Klisna je ochotná a učí se ráda, také jezdíme do terénu. Foto ZDE.

8. ledna 2011
CairoNejstarší členka smečky se toho dne roku 2003 narodila v chovné stanici manželů Lazarových. Frederica Lví chov dospěla do věku 8 let v plném zdraví, s velkou chutí ke všemu, co je k snědku, k procházkám i k některým hrám s omladinou. Fredinko jen tak dál! Jen tu chuť ke žrádýlku musím trochu kontrolovat. Foto ZDE.

3. ledna 2011
Goofer MerlinV prosinci 2010 dospěl Goofer Merlin S.L. do věku dvou let, tedy vhodná doba pro rentgen kyčelních kloubů. Vyhodnocení RTG došlo ke konci roku a výsledek zní: NEGATIVNÍ A/A (0/0). Můj milovaný dospívající mazlík váží touto dobou 63 kg a poprvé ve svém životě zavrčel s hovězí kostí v mordě na členky smečky. Do té chvíle se vždy jen divil, když mu holky (ale i kocouři!) něco sebraly. Dvouletý Merlin ZDE.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018