Úvod

Novinky 2012

Červenec 2012
Sir Dunnit Zorro má novou majitelkuSir Dunnit Zorro má novou majitelku. Víkend koní byl pro mě a Dana rozlučkový, zajeli jsme si v Úvalně poslední společné závody a byl to Danův nejlepší výkon v horsemanshipu, jaký kdy zajel. Pak na ranč přijela na několik dní nová majitelka, aby se s Danem seznámila a odvezla si ho do Jabkenic u Mladé Boleslavi, Veronika Dědková. I když vím, že je Dan u skvělých majitelů, srdíčko mě stále bolí. Jeho stránka je přesunuta pod odkaz Naše hříbata.

19. července 2012
Zpráva o Hollywood ZorroZpráva o Hollywood Zorro. Ten den přišla mailem další potěšující zprávička. Magda Ch., majitelka Jackie (Hollywood Zorro), kterou si odvezla z Joe-Zet ranče loni na jaře, mi nyní napsala o jejich společných úspěších na závodech. Doposud Jackie předvedla 3x v disciplíně Hunter Under Saddle s umístěním na 1.,4. a 5.místě a dále plánuje W.Horsemanship a pak i další. Úspěchy mých hříbat vždy potěší. Fotky ZDE

14. - 15. července 2012
Úvalno - Jezdecký klub, Víkend koníÚvalno - Jezdecký klub, Víkend koní. 6. ročník se odehrával v trendu mnoha překvapení a zvratů: * sice větrné, ale teplotně příjemné počasí * kretén rozhodčí, kterého hned tak nenajdete * nic jsme s Dannym nevyhráli, v trialu ani v horsemanshipu jsme nedosáhli ani na dekorování, přesto že v horsu zajel Danny takřka stoprocentně úlohu * v soutěžích vyhráli jezdci s diskvalifikačními chybami * v rychlostních barelech zajel Miki lepší čas, než se jezdí na mistrovství Evropy a po šesti letech tak porazil Petra Krhuta, dodnes to nikdo nepochopil a už ani nepochopí * Richenza s Mirkou Žitníkovou v anglickém sedle reprezentovala Joe-Zet ranch ve vystoupení čtverylky a byla skvělá. To vše ale nic nezměnilo na tom, že jsem se skvěle pobavila s přáteli a kamarády, obzvlášť večer na country.

2. - 7. července 2012
Jeseníky na koníchJeseníky na koních. Zdá se, že turistika na koních zakořenila v dovolenkovém kalendáři mém i mých přátel dost pevně, snad i na několik příštích let. Loni nám dalo počasí na zadek, ale protože nejsme žádná ořezávátka, vydali jsme se letos opět po loňské nepokořené trase v poněkud pozměněné sestavě – Josef Klech, Eva Zdražilová, Jana Alešová, Hanka Hanzelová, já a nejdůležitější osoba Vladimír Hanzel, který bývá za volantem a vzorně a rád pečuje o naše zázemí. Pět jezdců na skvělých a spolehlivých koních jsme zvládli z části šílenou trasu, projeli jsme část Jeseníků přes Karlovice,Vrbno pod Pradědem – Vidly, Švýcárna, Červenohorské sedlo – Videlské sedlo, Rejvíz – nutný odpočinek – Holčovice – Býkov. Fotky vypovídají o ideálním letním počasí, o nepopsatelně krásné přírodě Jeseníků, prostě o boží dovolené v sedle.

Duben 2012
Agáta Laura Děda PradědaLETOŠNÍ ROK JE BOHUŽEL SILNĚ POZNAMENÁN ŽIVOTNÍM ZLOMEM. Proto každá, i zdánlivě nedůležitá zprávička velmi potěší. Tak jako mě pohladila zpráva o u mě 6. dubna 2003 narozené a odchované leonce Agátě (Agáta Laura Děda Praděda – o:Andy Pazderna x m:Cairo Chaloupecké skalky), která se ve zdraví a výborné kondici dožila v dubnu 2012 u majitelů manželů Vehovských věku 9 let.

17. - 19. dubna 2012
Kozlovice, Painthorse ranchKozlovice, Painthorse ranch. Letos v lednu dosáhla moje AQH klisna SK Chicinita věku 2 let, rozhodla jsem se tedy po několikaměsíční přípravě ze země a pom poradě s chovatelkou k obsednutí za pomoci trenérů Kláry Šalkové a Mariana Štíhela v Kozlovicích. Trénovali jsme 3 dny dvoufázově, na Chicinitku jsem se posadila hned druhý den, chovala se zcela nekonfliktně. Doma mi pak ještě pomáhala ze země na lonži Mirka Žitníková. A dnes, po třech měsících základního výcviku, už to vypadá takto: (je skvělá a jsem na ni pyšná).

17. a 24. března 2012
Mezinárodní výstava psů Katowice a NitraMezinárodní výstava psů Katowice a Nitra. Tak máme s Merlinem za sebou dvě březnové mezinárodní výstavy. A protože opakovaně a jednoznačně dal najevo, že výstavní prostředí není jeho vyvolená životní cesta, protože přece na zahradě se smečkou a v lese na procházce je ten život daleko, daleko lepší, všem jasně sdělil, že výstavním jedincem a čekatelem něčeho rozhodně nikdy nebude a proto nevidí důvod, proč by se měl v kruhu na výstavě radostně a ochotně pohybovat, byly to zcela jistě Merlinovy výstavy poslední. Nakonec jeho původ, exteriérovou bez-vadnost, neskutečnou povahu a lásku paničky mu žádné výstavy nikdy nevezmou. Na rozloučenou s výstavním děním ještě fotodokumentace ze zmíněných výstav – Goofer Merlin Salve Leon 100x stejně na výstavě.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018