Úvod

Novinky na Joe-Zet ranči

25. listopadu 2013
FredericaTohoto dne byl ukončen život naší neobvykle hodné a milé Frederiky Lví chov. Její vážné onemocnění už nedovolovalo další bezbolestný život. 8. ledna 2014 by se dožila 11ti let. Byla nejdéle žijícím leonbergerem žijícím u nás.


2. listopadu 2013
Hubertova jízda Úvalno 2013Hubertova jízda Úvalno. Na jezdeckou podzimní tradici jsme se těšili letos tři: já na Chicini, Jaromír na Richenze, Nelča na Kenti. Čtyři jmenovaní měli na hubertce svou premiéru, takže se účastnili s trochou zvědavosti, těšení i nervozity. Upíchli jsme se úmyslně na ocas lotu, aby nám dali všichni chroničtí a exibionističtí narušitelé neschopni dodržet jakákoliv pravidla, pokoj a užili si jízdu v úvalenských a býkovských lesích a loukách v klidu a po svém. Vše dopadlo OK, terén i večerní soud jsme si nádherně užili a už plánujeme hubertku další, letos definitivně poslední. Fotky jsou opět z fotoaparátu Pepy Hlouška.

Listopad 2013
mám nového pomocníkaUž pár měsíců mám nového pomocníka, patří mu mé vřelé city a říkám mu AUTÍČKO (mé milované). Jeho existenci vymyslel, zrealizoval a uvedl do technické zdatnosti náročnou a jemu vlastní pečlivou rekonstrukcí, důležitý člověk v mém životě. Poté, co se propadl do pekla předešlý malotraktor, mám znovu čím vyvážet a vyklápět hnůj a udržovat kolbiště.

19. říjen 2013
Hobby závody Čeladná Cup IVHobby závody Čeladná Cup IV. Úplně poslední závody (hobby) v tomto roce jako finále seriálu Čeladná Cup jsem si nemohla nechat ujít. Zopakovaly jsme si s Chicinitou horsemanship – 6.místo a raining – 4.místo , trošku horší umístění, než obvykle, ale nevadí, vždycky není posvícení a Chicinitka neměla dobrý den, jinak bylo fajn. Profesionální doprovod a fotky mizerným foťákem nám pořídil náš velmi milý kamarád.

6. - 8. září 2013
Klubový sraz v rekreačním středisku Plasy u PlzněKlub chovatelů leonbergerů, klubový sraz v rekreačním středisku Plasy u Plzně. Byla to sice nekonečná cesta na druhý konec republiky, ale nelitovala jsem. Nádherné počasí, milí přátelé, příjemné prostředí i ubytování a moc pěkné okolí kempu. Sobotní výstavu jsem měla přímo pod oknem, ráda jsem si ji užila jako pozorovatel, Merlinovi bratři byli velmi úspěšní a na nedělním svodu se ukázali jejich první potomci. A klub slavil 25. výročí svého vzniku.

31.srpna 2013
Hobby závody Čeladná Cup IIIHobby závody Čeladná Cup III. Manželé Gabrielovi letos pořádají pro amatérské a rekreační jezdce sérii závodů pod Klubem jejich Regga ranče Čeladná Cup. Protože je místem konání krásný areál bývalého Prosper ranče, jehož součástí je špičková hala s reiningovým povrchem, jsou závody super i pro nás začínající v reiningu. A tak jsme si s Chicinitkou vyjely 2. místo v horsemanshipu a 5. místo v reiningu. Bylo to bezva. (h-s 2. místo. r.5. místo)

04. červenec 2013
Narození leoních štěňatNarození leoních štěňat. Ze spojení Goofer Merlin Salve Leon X Lea Sisi P. Bora z Milotiček se narodila Mellova první štěňata, 2 psi a 4 feny. Přejeme jim do života milující majitele, a aby zdědili z rodičů to nejlepší. Více informací na webu Starobělský les.


01.-06.července 2013
Hipoturistika, dovolená na Rejvízu v JeseníkáchHipoturistika, dovolená na Rejvízu v Jeseníkách. Konečně léto a konečně dovolená ! Sestarými i novými přáteli a účastníky a protože pro tříletého koně by bylo každodenní putování velmi náročné, zvolili jsme letos vyjížďky z Rejvízu, ze základny Orlí vrch, což mělo i své nesporné výhody. Jak báječně jsme se měli, přiblíží několik fotek.

29. - 30.červen 2013
08. - 09.červen 2013
WRC-B, Lovecká chata Horka n/MWRC-B, Kozlovice. WRC-B, Lovecká chata Horka n/M. Na nějaké slušné předvedení v reiningu si budeme muset ještě počkat a hooodně trénovat.Je to v pravdě královská disciplína westernového ježdění. Ale i socializace koně v závodní atmosféře je důležitá a proto se účastníme, i když zdaleka ještě vše neumíme. O umístění v reiningu se zatím nedá mluvit, spíš jde o body a penalty. Takže v Kozlovicích R-J 9. místo (59,5 bodu), R-A fiasko a 15. místo, dvě soutěže byly na Chicinitu moc (43,5 bodu). V Horce R-J 5. místo (52 bodů). A pár fotek z mobilu mého "fun clubu".

01. června 2013
Velké Heraltice, Šustkův statekVelké Heraltice, Šustkův statek. Do Heraltic jezdím ráda. Hobby závody tady pořádá každoročně Rega ranč pod pravidly WRC. V Horsemanshipu se nám podařilo vyjet 1. místo, v trailu 7. místo díky neskutečné a nevědomé (rozhodčí mě přesvědčili !) chybě na poslední překážce brance, za kterou se penalty jen sypaly. Ale nejdůležitější je, že Chicinita byla v pohodě a ochotná spolupracovat. Drezúrní disciplíny pokračovaly rychlostními, kde "někteří" předvedli, jak se padá pyskem do hrazení – foto napoví (neznámý fotograf, který fotky zcela znehodnotil svojí reklamou uprostřed snímku). No a večer - ten stál fakt ZATO, kytara, ženy , muži, zpěv, TULLAMORE DEW... myslím, že byly i tanečky...

29. května 2013
Býkov, Joe-Zet ranchDnes konečně můžu přátelům a příznivcům mých webovek oznámit bez mála pět týdnů očekávanou událost. Richenza (Helika) dnes brzy ráno porodila své první hříbátko. Je to černý (zatím) hřebec s bílými odznaky, ještě beze jména, po otci KWP Dylano (Mětice). Foto hříběte i otce.

25. května 2013
Jakartovice – Penzion nad stájíJakartovice – Penzion nad stájí. Cílem účasti Chicinitky na westernových hobby závodech ve velmi pěkně přebudovaném jezdeckém areálu v Jakartovicích určitě nebylo umístit se, ale zúčastnit se, a to poprvé v disciplíně trial v hobby obtížnosti, trvale zůstáváme věrné reiningu. Úloha byla spíš dovednostní, než technická, velmi jednoduchá a na čas. My jsme si závod užily po svém, hlavně pomalu a přesně. Oblékání kabátu, přenášení břemene, branku, couvání, kavalety, sidepase zvládla Chicini moc pěkně, jediný zádrhel nastal u můstku, ten ještě nikdy neviděla. Vše zdokumentováno na foto. Na dekorování dosáhli : 5.Jarda Špaček, 4. ?, 3.Petr Krhut, 2.Jana Alešová, 1.Martin Štěpaník. Závody pokračovaly rychlostními disciplínami, těch se ale neúčastníme.

14. dubna 2013
KOZLOVICE, Reiningové hobby závodyKOZLOVICE, Reiningové hobby závody. Letos 3-letá SK Chicinita na svých prvních závodech. Jela jsem se pouze zúčastnit, přihlásila jsem nás do dvou soutěží. Ve třídě pro koně startující prvním rokem jsme se umístily na 3. místě (8), ve třídě otevřené (kterou jeli i mistři republiky) na 12.místě (20). Výsledky nad mé očekávání, krásně jsem si to užila, fotky dokumentují atmosféru závodů – některé pořizoval ringsteward Hynek Fister – od horsemanshipu, přes povinnou kontrolu uzdění až k mému oblíbenému krasavci black hřebci Whizard Black Jac. A ti dva sedící pánové není nikdo jiný než několikanásobní mistři republiky v reiningu Marián Štíhel a Hynek Machalík, tentokrát v roli trenérů.

26. ledna 2013
Narozeninový den naší SK ChicinityA ještě jedny narozeniny v naší zvířecí rodině v lednu připomenu, tříletou se tímto dnem stává SK Chicinita. Roste do krásy, mohutnosti i do výkonnosti, možná si už letos nějaké hobby závody vyzkoušíme.


8. ledna 2013
Narozeninový den naší FredericiJe to narozeninový den naší Frederici. A velmi významný, protože se Fredynka dožívá 10 let, což je na leonbergera opravdu věk úctyhodný. Těší se relativně dobrému zdraví a přejeme jí ještě hodně let mezi námi a v naší psí smečce!


Leden 2013
Lednová zimaLednová zima. Zimní fotografie.
Říjen 2012
Hubertova jízda v ÚvalněHubertova jízda v Úvalně. Poslední jezdeckou akci v roce 2012 jsem si nádherně užila v sedle mé drahé, skvělé a naprosto spolehlivé Richenzy. Komentář přenechám foto - dokumentaci Josefa Hlouška. Byl nádherný horký slunečný den...


Říjen 2012
Na ranči našel ustájení nový krasavecNa ranči našel ustájení nový krasavec. Na mém ranči našel nový domov desetiletý valach-bělouš Džalax plemene Velkopolský kůň majitelky Markéty Zuzaníkové.Květen 2012
InseminaceInseminace. Richenza si od kolbiště a turistiky odskočí na nějakou dobu k mateřství. Určitě si to zaslouží a v jejich 17 letech je zřejmě nejvyšší čas. Vybrala jsem jí černého hřebce plemene KWP. Březost je ultrazvukem potvrzená, plod zdárně roste a porod je očekávaný v druhé polovině dubna 2013. Nezbývá, než si přát, aby Richenza vše zvládla ve zdraví. Podrobnosti zaznamenám až po zdárném narození hříběte.

NOVÝ ROK 2013 = V MNOHA OHLEDECH NOVÝ ZAČÁTEK

A protože rok 2012 nebyl přece jenom tak mrtvý, jak to podle aktualit na webovkách vypadá, musím zaznamenat-připomenout důležité loňské události:

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018