Úvod

Novinky na Joe-Zet ranči

29. listopadu 2014
Hubertova jízda u Stuchlíků v Budišově n/BudišovkouTeploměr ukazoval mínus tři a do té zimy se nám vůbec nechtělo, ale slíbili jsme účast přátelům a cesty byly zatím sjízdné. Je to poslední hubertka v roce na ranči Modrá laguna u Vlasty a Standy Stuchlíkových v Budišově. A 3,5letá Klérka měla hubert-premiéru. Přijelo asi 26 jezdců, několik kamarádů, které jsem pár let neviděla a většina nových tváří. A nakonec vše bylo super, počasí nás nezradilo, master vedl lot s rozumem a tempo přizpůsobil kluzkému terénu, nikdo nedivočil, koně byli v klidu. Naši puberťáci se snažili na začátku trochu předvádět, ale dlouho jim to nevydrželo a Klér byla k našemu pobavení fascinována barevností druhů ze stáda. U oběda jsme se dobře pobavili s přáteli, rozloučili se s jezdeckým rokem a ještě za světla dojeli domů rádi, že jsme jeli.

21. - 22. listopadu 2014
J-Z Ranch Býkov – přestavba pro koněJ-Z Ranch Býkov – přestavba pro koně. Jarek to vymyslel a vyrobil branky, Petrův úžasný bagřík to vybagroval a navezl 20 t kamenné směsi, Honza a Jarek to vykopali, natřeli, zabouchali do země, vyměřili, nařezali, sešroubovali, udusali žabou a nevím, co ještě. Chlapi 2 dny tvrdě mákli a vybudovali nový a hlavně bezpečný koridor z volného ustájení na pastviny. Předešlé „schody“ plné bahna se už rozpadaly a celý stav způsobil několikeré vyplavení stáje při přívalových deštích. A teď to máme zase krásné a koně funkční a bezpečné. Jo a "zapili" jsme to první společnou vyjížďkou – ve třech.

20. listopadu 2014
Reiner Short je westernové sedloWesternové sedlo Reiner Short. Náš stojan na sedla obsadil tento krasavec, 2 roky starý Reiner Short z dílny sedláře Martina Hudečka. Dovezli jsme ho večer ze Zlína od paní Z. Resové. Přešťastnými majiteli jsou Jaromír Sháněl a Claire Hills Bonansa.


7. listopadu 2014
Daniel ZorroDaniel Zorro. Dnes mi přišel tento email: "Dobrý večer, Daniel se má moc dobře, bylo tam teda ze začátku pár těch zdravotních starostí, ale ty jsme rychle vyřešili. Roste nám do krásy i do výšky, za pár měsíců vyrostl skoro o 12 cm... je to naše zlatíčko ,je moc hodný, ale taky někdy zkouší a všechno ničí rošťák, ale na lonži a vodítku je úžasný. Teď je akorát s valáškem, furt se pokouší jak malí. Fotečky vám určitě v několika zprávách pošlu ( jsou měsíc staré, teď už má zimní srst a je černější :) jo a přeskočil nám 140 cm ohradu asi po třech týdnech, co jsme ho měli, ale znovu už to naštěstí neudělal." Tak to jsem ráda!!!, že je jediný potomek Richenzy u slečny Lucie Maturové v dobrých rukou.

2. listopadu 2014
Sah Doc Peppy (Koudy)Sah Doc Peppy (Koudy). Prořídlý počet našich koňských kamarádů rozšířil Sah Doc Peppy, 9-ti letý AQH (o:QH Peppy Golden Scooter, m: QH Reynen Desire CT) majitelky Jiřky Bubnové z Krnova. Koudy je neskutečně hodné, vychované, klidné a hodné zvíře, prostě charakter quartera je nezaměnitelný.

30. října 2014
+Odpoledne zemřela MOJE milovaná Richenza (ofic. Helika, o: 71 Quoniam II-125, m: Č726 Holčina), můj životní kůň a člen rodiny. Žily jsme spolu 17 let. 26.06.2015 by se dožila 20-ti let. Šíleně moc to bolí a nikdy nezapomenu. Richenza. Galerie.
Richenza

28. října 2014
Berbera Palomino Děda PradědaBerbera Palomino Děda Praděda. Už je to 7 let, kdy se v mé chovné stanici Děda Praděda narodil druhý a zatím poslední vrh leonbergerů a mezi 5-ti štěňaty se batolila i naše Berynka. Ač s vysokou dysplazií (dodnes neuvěřenou) si užívá plného zdraví bez náznaků poškození kyčlí. A přesně toto jí přeji do dalších let!

18. října 2014
Jezdecký klub ÚvalnoJezdecký klub Úvalno. Letos to nebyla oficiální Hubertova jízda – nikdo už nechce dělat mastera účastníkům, kteří nerespektují žádná pravidla nic a nikoho – ale společenská vyjížďka asi 20 pozvaných kamarádů z blízkého okolí, Trasa Úvalno – Býkov – Pocheň – Úvalno se všem hodně líbila, hlavně ten klid koní a pohoda jezdců, u nás je totiž moc krásně a v klubovně jezdeckého klubu bylo jako vždy teplo a výborně navařeno.

11. - 14. září 2014
Sraz KCHL, Ostružno u JičínaSraz KCHL, Ostružno u Jičína. Čtvrteční vytrvalý déšť odpovídal předpovědi, přesto jsme ráno vyjeli na 4-denní mini dovolenou při příležitosti srazu chovatelů leonbergerů do Českého ráje, někdo s představou výletů, odpočinku a pohody, jiný s vizí čtyř strašně nudných dní bez pracovní činnosti. Čtvrtek se nakonec propršel do pátečního polojasna, vyrazili jsme tedy na fascinující Trosky a pohádkovou Kost. V sobotu za převládajícího slunečna jsme výlet nakonec vyměnili za výstavní šrumec leonů v okruhu kamarádů, s nimiž jsme se pak dostatečně uvolnili na společenském večeru. V neděli, opět za vydatného deště, Goofer Merlin Salve Leon prošel rebonitací a jeli jsme domů. Jo a abych nezapomněla – Klubovou výstavu KCHL vyhrál pes ze tř.otevřené, V1 CAC BOB Anrico z Mratínského mlýna (o: Akim od Chuchelské dráhy, m: Arossa Bohemia Querty, maj.: T.Klipec) a velkou radost mi udělaly Merlinovy dcery (m: Lea Sisi P.Bora z Milotiček) ve třídě mladých – feny: V3 Angi Goofer Starobělský les (maj.: Martin Pipek) a VD Abigail Goofer Starobělský les (maj.: Vladimír Čtveráček).

30. srpna 2014
Westernové hobby závody Rega Ranch v ÚvalněWesternové hobby závody Rega Ranch v Úvalně. Závody za pěkného počasí a v přátelské atmosféře jsou vždy příjemné a když se daří, o to příjemnější. Nikdo nikam nespěchal,všichni se na sebe usmívali a měřili síly. V Trailu se mi s Chicini podařilo vyjet 2.místo, v Horsemanshopu 5.místo (Chicinita zlobila). Dvorní fotograf byl dopoledne na rande, takže žádný fotozáznam.

23. srpna 2014
Claire Hills BonanzaClaire Hills Bonanza. Po zhruba dvouměsíční přípravě na ruce ze země jsme v červenci obsedli Claire. A i přesto že je ještě v základním výcviku, zkusili jsme v sobotu vycházku do terénu. První vyjížďka v kroku, klusu, i kousíček cval měla klidný a pohodový průběh, tak jsme vyjeli ještě i v neděli. Klérka nás velmi mile překvapila, zatím neřeší vodu, bláto, cizí předměty, ani vzdálenost od vedoucího koně. Co si více majitel může přát?

02. 03. srpna 2014
WRC Kozlovice závody AWRC Kozlovice závody A. Reining a zase reining! Jde to pomalu, ale já optimista si počkám ! V Kozlovicích jsou vždy velmi početně obsazené reiningové třídy a konkurence je vysoká, vlastně ta nejvyšší. Držíme se s Chicini nad hranicí 60 bodů: R-junior patern 4 63 body 9.m./13/, R-amatér patern 7 62,5 bodů 14.m./21/. Nic k oslavě, ale budeme dále trénovat, teď už asi na příští závodní reiningovou sezónu.

12. - 13. července 2014
VII. Víkend koní ÚvalnoVII. Víkend koní Úvalno. Tento termín patří už tradičně hoby závodům ve westernovém i klasickém jezdectví v areálu Jezdeckého klubu Úvalno, po roční odmlce z důvodu úprav areálu a musím dodat, že za obnovení této akce jsme moc rádi, protože je fakt bezva. A nejde jen o závody, ale také o bohatý program - letos agility, sokolnictví, voltiž, anglická drezúra, čtverylka, country kapela, také o výborné jídlo, bohaté občerstvení a zázemí, které 75 startujícím a cca 2800 divákům zajistil sehraný tým organizátorů z Jezdeckého klubu. Sobota patří westernu, začala Trailem (s Chicinitkou na 3.místě), pak Horsemanship (s Chicinitkou na 2.místě), po obědě slavnostní nástup a pokračovaly rychlostní soutěže, stíhací závod kolem barelů– je fakt super akční (tyto jsou pro rychlé koně a to my být nechceme) a na závěr, aby se chlapi vyblbli, si někteří zasoutěžili v „cruskingu“(-a ten je hlavně pro cvoky), pro pobavení diváků. Titul šerifa obce Úvalna pro rok 2014 (podmínkou je bodování ve všech vypsaných soutěžích) získal Petr Krhut z ranče Na Hranici. Fotky z akce jsem si našla na rajčeti a děkuji neznámým fotografům (především foto "kacosek") za nafocení mé osoby.

3. - 8. července 2014
Jeseníky na koníchDOVOLENÁ - Jeseníky na koních. Býkov – Rázová - Nová Ves – Vrbno p/Pradědem – Býkov: konečně dovča v sedle a putování na nové trase (a tato je boží!) a v obměněné sestavě – Ondra Hatoň s Harrym (hlavní navigátor, mapa, GPS), Jana Alešová s Grippenem (hlavní dokumentarista, foťák), Nela Walachová s Kentaurií (výletnice ), já s SK Chicinitou (hlavní vedoucí zájezdu a hlavní organizátorka, telefon, mapy), Jaromír Sháněl s Richenzou (výletník a pravá ruka všech hlavních) a opět nejdůležitější osoba Vladimír Hanzel s Volvo a přepravníkem (všechno nám veze a stará se o naše zázemí). Vůbec jsme netušili, jak krásnou trasu jsem vymyslela. Na cestě do Rázové se k nám za Sosnovou přidal Josef Klech (účastník z let minulých), v tomto termínu se připravoval na mistrák v endurans a bylo mu po nás smutno, tak nám aspoň pomohl s projetím části trasy. Nedohledné louky do Nové Vsi po sklizni sena nabídly překrásné cvalové úseky, i další přesun do Vrbna lesem byl úžasný. V Nové Vsi jsme se zdrželi 3 noci a aby toho odpočinku nebylo příliš, další den po příjezdu jsme si zajeli do Malé Morávky na oběd. Jedinou černou tečkou letošní turistiky bylo zranění Richenzy, poslední den už nevyjela a zavezli jsme ji domů. Fotky vypovídají o ideálním počasí, o krásné přírodě a krajině v podhůří Jeseníků, prostě o boží dovči v sedle.

28. června 2014
Čeladná Cup IIIČeladná Cup III. Ani není o čem psát. Pět spinů v Reiningu znamená skóre 0 a nevydařený Horsemanship, už od rána únava, špatná nálada, všechno fuj. Aspoň setkání s přáteli a popovídání stálo za tu dlouhou cestu do Čeladné.


červen 2014
domovČerven 2014. Nové fotky v "Galerii" (Hubertka Úvalno říjen 2013, Daniel Zorro a Richenza), a v odkaze "Kde bydlíme".7. června 2014
WRC KozloviceWRC Kozlovice. Zatím se mi letos podařila účast pouze na dvou závodech. Pořád se s Chicinitou učíme, jezdíme na tréninky a na závodních kolbištích sbíráme ve třídě junior zkušenosti. V květnu jsme si vyjeli v rainingu ještě hodně penalizací z celkovým skore 58.5 bodů. V červnu už to bylo o trochu lepší, v juniorech 63.5 bodů a v amatérech 64 bodů.

30. května 2014
APH Claire Hills BonanzaAPH Claire Hills Bonanza. Naše klisny přijaly mezi sebe novou kámošku, tříletou APH klisnu v barvě black (M.: Anita Great Buks, O.: Fred Jack Bonanza) chovatelky Kateřiny Hridžak (ranč Koločava) z Heřmanovic. Majitelem je Jaromír Sháněl. Hříbě je z pastevního odchovu, takžé nás s ním čeká hodně radostné práce.

25. dubna 2014
Prodej hříběteDaniel Zorro má svého majitele. V pátek jsme odvezli první a současně poslední téměř roční hříbě, letos již 19ti leté Heliky (Richenza) k novému majiteli. Tím je slečna Lucie Maturová z Hrabenova u Rudy na Moravě. Mám velkou radost z toho, že hřebečka čeká sportovní kariéra.

Zima 2014
Zimní procházky... a zimní procházky se psy. Fotografie.
Zima 2014
Zimní vyjížďkyZimní vyjížďky 2014. Fotografie.
Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018