Úvod

Novinky na Spring-Zet ranči 2015

9. prosince 2015
Goofer Merlin Salve LeonGoofer Merlin Salve Leon. Dnes má Merlin 7 let. Nenacházím slova, kterými bych se k jeho psím způsobům vyjádřila. Moc bych si přála, aby tady byl se mnou napořád, jeho chování jsem ještě u žádného svého psa nezažila. Přeji mu ještě hodně zdravých let a šťastný a veselý psí život, o to se ráda postarám (jako u všech zvířat).

28.11.2015
Hubertova jízda v Budišově n.B., Modrá lagunaHubertova jízda v Budišově n.B., Modrá laguna. K Vlastě a Staňovi Stuchlíkovým jezdíme rádi, jen každý rok čekáme na poslední chvíli, jestli nás počasí nezaskočí ledovou a sněhovou kalamitou na cestách. Setkáme se tam s kamarády i s novými lidmi a vždycky je o čem povídat. Sjelo se nás zhruba 35, trochu už to v terénu klouzalo, ale tempo bylo rozumné a vyjížďka fajn.

31.10.2015
Jezdecký klub ÚvalnoJezdecký klub Úvalno. Holky z Úvalna i letos připravily společnou vyjížďku pro kamarády. Rádi jsme se přidali, bylo nás sice jen šest koní, ale to nikomu nevadilo, bylo krásně , teplo, cvalovku přes pocheňské louky si většinou každý užije. A Mirka Ž. pro nás výborně navařila, moc jsme si pochutnali po vyjížďce v klubovně na hřibové bramboračce a buchtách.

28.10.2015
Berbera Palomino Děda PradědaBerbera Palomino Děda Praděda. Berynka dovršila dnešním dnem 8 let. Letos podstoupila operaci mléčné žlázy a kastraci, nemoc se naštěstí zatím dále nerozšiřuje a Bera je živá, veselá a plně si užívá psího života. Tak ať jí to ještě pár let vydrží!


24.10.2015
J-Zet RanchJ-Zet Ranch. Dnes nás navštívili manželé Hatoňovi z Ostravy, kteří přivezli svou nedávno pořízenou mladou AQH palomino klisnu Goldie za účelem socializace na vyjížďce s našimi klisnami. A bezva jsme si to za slunečného počasí užili, protože býkovské lesy, louky, potoky, cesty hned tak někde nenajdeš.

12.září 2015
Hobby závody Rega Ranch, ÚvalnoHobby závody Rega Ranch, Úvalno. Na místní kolbiště nás přijelo pár skalních, škoda, zřejmě malá propagace. Užili jsme si závodní atmosféru, rozdali jsme si ceny, dobře se pobavili a jeli zase domů. A během těch příjemností si obě naše klisny odjely úlohy v Horsemanshipu, Trailu a Reiningu: Claire v Horsu 3.místo, v Tr.5.místo, Chicinita v Horsu 1.místo, v Tr.2.místo, v Rein.1.místo . Během dopoledne dorazili rychlostkáři z Heraltic a všichni se přihlásili do Reiningu. A bylo se na co dívat, komedie v aréně, výkony některých nenechaly smíchy jedno oko suché.

29.srpen 2015
HeřmanoviceHeřmanovice. V sobotu jsme navštívili ranč Koločava, kde právě končil „koňský dětský“ tábor, kde pracovala jako instruktorka a trenérka a mě s ní čekalo velmi milé setkání po letech – se spolužačkou z Chuchle a bezva kamarádkou Kristýnou Kolomazníkovou. Měly by jsme si o čem povídat aspoň týden, ale středem zájmu byl samozřejmě Kristýny kůň, AQH INDIANA WHIZ JAC grullo valach nar.2009, kterého si importovala z USA v břiše klisny Sinnifs Peppy Magic (linie MP San Peppy, Leo San) po hřebci Rawhide Shoz (Hollywood Dun It, Hollywood Jack 86). Zbarvením koně jsem byla naprosto uchvácena, je to nádherné zvíře vedené k práci s dobytkem. A ještě jedno štěstí Kristýnu potkalo, aktivně jezdí i její dcera Sára, zatím na ponym a velmi úspěšně.

02.08.2015
splnit si tak svůj senKamarádka Bára M. si chce pořídit AQH a splnit si tak svůj sen. Našla ji v inzerci a v neděli jsme se, coby přizvaní, jeli na klisnu podívat, zda se bude líbit. A zalíbila se, od října bude bydlet v Úvalně.


26.07 2015
Jeff, štěně šeltieJeff, štěně šeltie. V neděli rozšířilo naši psí rodinu štěňátko Jeff, šeltie blue merle s modrýma očima. Po 30 letech života s leonbergery je to první změna plemene, a tak jsme všichni zvědaví, jak se Jeffovi v rodině syna Vaška a Jany v Brně bude líbit!


11. – 12.07.2015
Úvalno, Jezdecký klub, VIII.Víkend koníÚvalno, Jezdecký klub, VIII.Víkend koní. Této jedinečné 2-denní přehlídce mnoha jezdeckých disciplín patří 2.víkend v červenci a tam nemůžeme chybět, protože akci pořádají naši kamarádi a přijedou tam kamarádi. Nějaká závodní příprava moc nefunguje, jelikož se vracíme ve čtvrtek z jezdecké dovči. Naše disciplíny jsou sobotní, v hobby jezdíme Horsemanship, ovšem nesmí končit rozjížďkou v Pleasure, to moje typicky „nepléžrová“ Chicinitka vypadává a Claire se v kolbišti nelíbil velmi silně hrající reproduktor. V Trailu jsme měli více štěstí, s Chicinitou jsme si dopřály 2.místo, i Claire s Jarkem zajeli velmi pěkně, do dekorování se ale zatím nedostali, to ale přijde. Pak si ještě zkusili Working Equitation, byl vypsán poprvé a pro Claire to byla dobrá socializace. Tím pro nás závody končí a stáváme se diváky a držíme palce kamarádům v rychlostkách. V neděli jsme si byli vyzvednout cenu za získaný poukaz v Trailu (věc velmi příjemná) a užili jsme si z hlediště u piva skokové soutěže a úžasné vystoupení Dagmar Rozsívalové práce s koňmi ve volnosti. Letos si o Víkendu koní zasoutěžilo 70 dvojic a přišlo se podívat 1800 diváků.

04. – 09.07.2015
Jeseníky na koních VI. ročníkJeseníky na koních VI.ročník. Býkov, Město Albrechtice-Petrovice-Rejvíz-Malá Morávka-Rázová-Býkov. Vypravili jsme se v tradiční sestavě: Ondra H.(Harisson), Jarda S.(Claire), Pepa K.(?), Zuzi R.(Chicinita), Jana A.(Grippen), Eva (?), Marcela+Stelinka H., Vladimír H. Sobotní etapa do Petrovic a v úmorném vedru , byla tak dlouhá, že jsme se nakonec rozhodli přepravit koně do Albrechtic a z tama se vydat po vlastních. V Petrovicích na penzionu Edelštejn jsme byli poprvé a bylo tam moc krásně, cvalovky v lesích super,jen to úmorné tropické vedro... (docela jsem se bála o koně). Druhý den na Rejvíz už známým terénem, opět tropy a na Rejvízu došla voda, přesto nám v Eko farmě Orlí vrch vyšli maximálně vstříc s napojením a umytím koní a později jsme se naštěstí dočkali vody i my a v místní hospodě a ve srubech nám bylo skvěle. Naopak penzion v Malé Morávce není místo, kam bych se chtěla vrátit, tam jsme trávili i odpočinkový den a byli jsme ubytováním zklamaní. Pátý den jsme mířili do Rázové, konečně jsme si užili i trochu přeháněk, ale také mnoha zdržujících ohradníků. V Rázové nás čekali v Penzionu U Soni, původní zrekonstruovaný statek s kamennou hospodou je boží místo, škoda jen, že v tak nádherných místech „nechceme“ zůstat déle, bude to však předmětem změn v příštích letech. A také musíme sjednotit plemeno, naši dva quarteři za dlouhonohými plnokrevníky stále poklusávali nebo docválávali, což pro ně znamenalo dvojnásobnou zátěž. Z toho vyplývá, že majitelé A1/1 si pořídí QH, protože pochopili, jak jsou QH skvělí, vytrvalí a charakterní. Příroda Jeseníků snad nikdy nezklame, i když se vracíme do míst už poznaných, přejíždíme po cestách nových a jiných. A poslední den, ve čtvrtek, z Rázové do Býkova, jsme přečkali pod stromem pořádnou letní bouřku a bez úhony jsme dorazili domů, zničení, polomrtví, ale šťastní.

07.06.2015
Paint Horse Ranch Kozlovice CUP – WRC závody BPaint Horse Ranch Kozlovice CUP – WRC závody B. Na tyto závody jsem se cítila fakt dobře připravená a říkala jsem si, že konečně kobyla něco ukáže. V domácí přípravě chodila krásně, ale zřejmě si o závodění myslela úplně něco jiného. V Reining Junior Patern 6 začíná spiny, do těch však nakročila tak neochotně a nechutně, až se zamotala do vlastních otoček a já se zamotala do počítání a spin navíc = 0. Je to potvora nespolehlivá, … a jeli jsme domů.

23.05.2015
Prosper Ranch, Čeladná Cup I. hobby závodyProsper Ranch, Čeladná Cup I. hobby závody. Do Čeladné se pořád „učíme“ jezdit, je to jaksi divně daleko a teď tam byla pořádná zima, ale naštěstí pršelo až později odpoledne. Jsou to jediná hobíčka, kde se jezdí Reining. A těšili jsme se na přátele. Ještě ráno v autě vládlo obrovské dilema, kdo pojede na kom. Až na místě se Jarek rozhodl, že si odjede Claire v Horsemanshipu sám a pokoří horu závodní trémy a nejistoty. Úlohu zajeli velmi pěkně a přesně, jen je zradil poslední kužel, zastavili u něj na nesprávné straně. Chicinita skončila v tomtéž na 5.místě a v Reiningu jsme se umístily na 4.pozici. Musím zmínit i velký úspěch Jani A. s Chex, a to 1.místo v Horsu a 5.místo v Rainingu. A Vladimírovi poděkovat za fotky na mobil, protože jsme všichni zapomněli foťák.

12.05.2015
SK ChicinitaSK Chicinita. Mohu se podělit o radostnou informaci – pan MVDr. Štěrba dnes překontroloval 1. ultrazvuk (14.04.2015) a potvrdil březost klisny. Chicini byla připuštěna v březnu (25.03.poslední) v Kozlovicích palomino hřebcem SK Sayo Shiningspark (2008), o: Sayos Schining Sun x m: Lenas Dream Doll.

25.04.2015
Velké Heraltice, Rega Ranch hobby závodyVelké Heraltice, Rega Ranch hobby závody. V Heralticích na statku Jirky Šustka se mi líbí a jezdím tam ráda. Letos to jsou naše první zahřívací závody. Vzali jsme poprvé i Claire kvůli socializaci a obě klisny jsme přihlásili tradičně do Horsemanshipu a Trailu. Chicinita soutěžila poprvé na páce. A dařilo se nám nad očekávání: Chicini 1. místo v Trailu a 2. místo v Horsu a Klér 5.místo v Trailu!!!, do Horsu jsme ji nestihli dostatečně opracovat, takže tam to nedopadlo. Měli jsme totiž příjemné ranní vítací povinnosti s kamarády.

06.04.2015
Agáta Laura Děda PradědaAgáta Laura Děda Praděda. Dnes jsem dostala velmi milý e-mail od majitele Agáty pana Vehovského s dvěma fotkama : 06.04.2003 se v mé chovné stanici Děda Praděda narodil první leoní vrh A 5-ti štěňat (m: Cairo Chaloupecké skalky, o: Andy Pazderna). A tato krásná 12-ti letá (!!!) holka je zřejmě jejich poslední žijící potomek. Blahopřeji k nádherným narozeninám a přeji pevné zdraví!

Březen 2015
Březen 2015Březen 2015. A co jsme dělali letos v zimě a v předjaří? Toto... A pak taky tohle... A za to vřelé díky našim přátelům Janě a Vláďovi, kteří nás vzali sebou.26.ledna 2015
SK ChicinitaSK Chicinita se před 5-ti lety narodila na Paint Horse ranči v Kozlovicích (Smart Chiconita x Spirited Lil Pine), má tedy před sebou poslední závodní sezónu, kdy může jezdit třídu junior.Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018