Úvod

Novinky na Spring-Zet ranči 2018

17.listopadu 2018 - RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP II
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2.místo Trail
7.místo W.Horsemanship
2.místo Ranch Riding
V součtu tříkolové soutěže CUP I.-III.2018 - Ranč Na Pomezí v Opavě získal Jaromír Sháněl na koni Claire Hills Bonanza 1. MÍSTO v TRAILU !!!

16.listopadu 2018 – AQH SK CHICINITA
Odpoledne si Chicinitku odvezli noví majitelé. Bude mít vše , co jsem jí chtěla zajistit – box, pastvinu a spolehlivého a odpovědného majitele, který si ji bude vážit za její charakter, jako já. SK Chicinita mi dala dvě dcery (LaurelLinda SayoSmart po SK Sayo Shiningspark, Fallow Me Yokemate po SR Hollywood Shiner) a díky své výborné přiježděnosti i radost z westernového sportu. DĚKUJI TI, CHICINITKO, ZA VŠECHNO!!!

16.listopadu 2018 – beauseron IGNÁCIUS z Ajysyt
Dnes dopoledne mi umřel. Po 14 dnech bolestí a boje o jeho život. Ve věku 21 měsíců, mladý pes v plné životní síle a je to šílené ! Moc mě miloval a já jeho.

28.října 2018 - leonberger BERBERA PALOMINO Děda Praděda
Moje poslední leonka Berynka se dnes dožívá 11 let!! Zdraví jí slouží přiměřeně věku bez větších komplikací. Je moje zlatíčko.

20.října 2018 – závody PHR Kozlovice
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
2.místo Trail
5.místo Ranch Riding
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
3.místo Trail
0 sk. W.Horsemanship
7.místo Ranch Riding

13.října 2018 – SPRING-ZET RANCH Býkov – Společenská vyjížďka pro sportovní jezdce
Sjeli jsme se v příjemném počtu a fajn sestavě s kamarády z naší letní turistiky a ze sportovních kolbišť. Povedlo se vše, co bylo na programu a krásně prožitý den umocněný téměř letním počasím si rádi zopakujeme. Za rok?

06.října 2018 – RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP III
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2.místo Trail
4. místo Horsemanship
0. sk. Ranch Riding

05. září 2018 - SPRING-ZET Ranch, Yokemate 6 měsíců
Takhle vypadá barva koně, která odpovídá rčení "odříkaného chleba největší krajíc"! Ale zase po tomto typu aqh (stock) a po tomto exteriéru jsem doslova toužila.

01. září 2018 - RANCH NA HRANICI Palkovice, Cross dvojic
V sobotu ráno jsme přijeli pozdě a nestihli přejímku, ale jeli jsme rozhodnuti, že závodit nechceme, projedeme si jen trať na pohodu a těšili jsme se na trialové překážky na ranči. Beskydy jsou v poloze Palkovic příliš kamenité a když ještě lesáci stihli navézt v několika stovkách metrů na cesty hrubý kámen pár dní před závodem, jet bez podkov si vůbec nedovedeme představit (jiní jo) a i na podkovách to byl masakr. Asi máme ty naše koně příliš rádi.

4. srpna 2018 - JESENÍKY NA KONÍCH IX.ROČNÍK
KDY: 04. – 11. srpna 2018 KDE: Stará Rudná, Chalupa Pod Pradědem (ubytování docela fajn)
KDO: Zuzi Rozsypalová x SK Chicinita+Yokemate (AQH), Jari Sháněl x Claire Hills Bonanza (APH), Evka Kozelská x Sára (APPA), Pepa Klech x Cody (ČT), Jirka Huňa x DP Commandanut (AQH), Lucka+Tomáš+Hanička (tentokrát bez koně)
9.ročník jsme pojali hodně odpočinkově, měli jsme sebou půlroční hříbě, nakonec spíš gastronomicky, proto cílem výletu bylo „něco dobrého“.
VÝLETY: So – Býkov - Zátor – Čaková – Široká Niva – Světlá Hora – Stará Rudná – přesun po kopytě, čtyři statečné čekalo dle mapy kolem 30 km jízdy terénem, nakonec ale se zajížďkami a blouděním ujeli přes 40 km (docela nářez, takže cca 8hodin v sedle), hříbátko s mámou Chicinitou se vezlo do St.Rudné v přepravníku
Ne – deštivá předpověď a upadlá podkova rozhodly o dni bez vyjížďky, uprosili jsme kováře, aby se za námi přijel podívat a okoval DiPíka, …. a posezení u piva bylo taky fajn
Po – motorest Hvězda - ze strany Petrových kamenů chata Ovčárna – na blízký Praděd jsme se cíleně dívali od piva, protože šlapat k vysílači po asfaltu s davem lidí nám přišlo zbytečné, na cestě zpět přes Karlovu studánku (5 koní v lázeňkém parku si budou dlouho pamatovat)
Út – Vrbno p/Pradědem, penzion u Hradilů – přátelské přivítání majitele Pavla po předloňském pobytu a vynikající svíčková, v podvečer „doma“ u Chalupy špekáčky
St – Vrbno p/Pradědem , Mnichov – rybářská bašta a tradiční opečený pstruh a pak do Karlovy studánky na ovocný zmrzlinový pohár a po něm někteří koupání ve wellnes a jiní do Býkova k nemocnému psovi
Čt – přes louky a lesy bez jediného živáčka do Malé Morávky na Rychtu a borůvkové knedlíky
Pá - Stará Rudná – Býkov (deštivá předpověď nás přesvědčila k odvozu koní domů v přepravnících)
Příští rok X.ročník!

14.července 2018 – JK Úvalno, Den koní
V tomto závodě se děly neuvěřitelné věci. Je totiž krajně nechutné, jak dokáže průběh závodu zintrikovat a zmanipulovat člověk (několikanásobný mistr ČR v Trailu), který se tváří jako rozhodčí a profi trenér a sám nedodržuje pravidla westernového sportu, kterými se tak rád ohání.
Účast: Zuzana Rozsypalová x SK Chicinita
Diskvalifikace Trail (?????)
0 sk. W.Horsemanship
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship

4. července 2018 - SPRING-ZET Ranch – LaurelLinda SayoSmart
Obsednutí proběhlo hladce, v klidu a bez komplikací. Ale obrovský adrenalin to je vždycky, nikdy není jisté, jak se to koni bude líbit a co vymyslí. Laura je první kůň, u kterého jsme vypustili lonžování s jezdcem a po krátkém krokování na vodítku jsme se po kolbišti pohybovaly v kroku a klusu volně. Fotky toho moc nevypoví, ale bylo super a obrovská radost z hladkého průběhu... A začíná základní výcvik!

07. července 2018 – BUJNOCH RANCH Jistebník, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
3. místo Trail
0 sk. W.Horsemanship (pokus na páce-hihi)

26. května 2018 – RANČ NA POMEZÍ Opava, hobby závody
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Trail
5. místo Horsemanship
4. místo Ranch Riding

07.-08. května 2018 - SPRING-ZET Ranch - příprava na obsedání
Zhruba od března (04.03.2016 LaureLinda SayoSmart 2 roky) si zvyká Laura na samotu v prostoru kolbiště a přes hru napojení se učí pracovat na lonži. Začátky nebyly vůbec jednoduché, byla příliš závislá na kontaktu s člověkem. S nekonečnou trpělivostí se vše nakonec podařilo a začátkem května jsme poprvé nasedlali. A začíná příprava na obsednutí.

05.května 2018 - MSW závody, JK Úvalno
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Horsemanship
5. místo Trail

15. dubna 2018 - SPRING-ZET Ranch
Letos poprvé na pastvině. Ještě v polovině dubna čekáme na vydatný travní porost.

14. dubna 2018 - PHR Kozlovice- WRC licence
Jaromír Sháněl úspěšně absolvoval zkoušky předepsané pro získání licence jezdce před zkušební komisí WRC ČR. CERTIFIKÁT

05. dubna 2018 - Hříbátko 1 měsíc
Za 1 měsíc na světě si Yokemate zvyká na nové podněty, už se nebojí doteků, hlazení a drbání, učí se chodit na vodítku a pomaličku zvedat nohy.

22. března 2018 - Hříbě 17 dní
Nakonec sice rozhodne plemenná kniha AQHA, ale jako první návrh jejího jména bude FOLLOW ME YOKEMATE – říkám jí YOKE .

14. března - Hříbě 9 dní
Nemůžu se na ni vynadívat.

10. března 2018 - Hříbě 5 dní
Poprvé venku.

05. března 2018 – Asi ve 2 hodiny
338. den březosti se narodila SK Chicinitě druhá klisna, po otci SR Hollywood Shiner (O: SR Hollywood Dundee, M: Sqaws Sparkle, vnuk Hollywood Dun It a Shining Spark). Tak osvalené hříbě je můj splněný sen. A barva možná taky nebude bay … (?), má úhoří pruh a prokvétají žluté ocasní žíně. Obě moje holky jsou v pořádku, porod proběhl naštěstí jako z učebnice.

04. března 2018 – LAURELINDA SAYOSMART 2 roky
Letos ji čeká obsednutí. Právě jsme ve fázi přípravy ze země.

02. února 2018 – IGNÁCIUS Z AJYSYT 1 rok
Igny má dnes 1 rok. Je to temperamentní puberťák plný energie. Ale vychovaný, poslušný a oddaný.

26. ledna 2018 – SK CHICINITA 8 let
Dnes má SK Chicinita 8 let. Asi za 5 týdnů čeká po dvou letech své druhé hříbě.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018