Úvod

Novinky na Spring-Zet ranči 2019

31. prosince – FORT Z DORKY 1 ROK
Pes puberťák – divoký, ale ovladatelný, poslušný a milující, a šťastný na světě, moje obrovská láska. Nějak bez sebe nemůžeme být a jeden z nás to dává občas najevo dost devastujícím způsobem.

VÁNOCE 2019 NA SPRING-ZET RANČI
Dovolená, odpočinek, teplé dny si užíváme na procházkách a vyjížďkách v přírodě, v mrazivých dnech jezdíme trénovat do haly

17. prosince 2019 - BERBERA PALOMINO DĚDA PRADĚDA
... Bohužel, opravdu už jen CHVILKU... zdraví jí vypovědělo, dnes jsem její trápení s veterinárním lékařem ukončila, usla mi v náručí...

28. října 2019 – BERBERA PALOMINO DĚDA PRADĚDA
Poslední leonka, která se narodila u mě, se dnes dožívá 12 let. A to je pro leonbergera věk úctyhodný, bohužel už se podepisuje na jejím zdraví. Snad tady s námi ještě nějakou chvilku pobude.

19. října 2019 - RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP III
Účast : Zuzana Rozsypalová x LarelLinda SayoSmart
6. místo Ranch Riding
5. místo Horsemanship
Účast : Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
bez umístění Trail
V SOUČTU BODŮ TŘÍKOLOVÉ SOUTĚŽE CUP I – III 2019 NA RANČI NA POMEZÍ V OPAVĚ ZÍSKAL JAROMÍR SHÁNĚL S KONĚM CLAIRE HILLS BONANZA 1.MÍSTO V TRAILU !!!

12. října 2019 - SPRING-ZET RANCH, společenská vyjížďka
Ráda bych, aby podzimní vyjížďka v Býkově zůstala v kalendáři akcí každý rok jako symbolické ukončení závodní sezóny a odpočinkový den pro lidi a koně na vyjížďce po zdejších lesích a loukách s obědem a odpoledním posezením u opékání. Bohužel zájem letos nebyl takový, jak bychom si přáli, mnozí pozvaní se letos omluvili a nepřijeli. Bylo nás šest a krásně prožitý slunečný den si myslím nenecháme ujít ani příští rok.

21.-22. září 2019 - PWRC Kozlovice, MČR WRC dospělých
Na Mistrovství ČR WRC jsme se jeli podívat jako každý rok. Jarek s Claire se po úspěšné nominaci pokusil probojovat z rozjížděk do finále Trailu Amatér, ale bohužel si zajel pro scóre 0 pro nedodržení úlohy. Obrovské emoce a tréma byly silnější. Tak třeba příště.

15.září 2019 – Krajská Hornoslezská VÝSTAVA PSŮ všech plemen – mimo NO, Dolní Benešov
Účast : beauceron FORT Z DORKY
Umístění : třída dorostu (6 – 9 měsíců) – VN1 (tzn.velmi nadějný 1.)
2. místo ve finále soutěže o nejlepšího dorostence psů i fen, kteří obdrželi ocenění VN1 (odhadem z 25 štěňat)
Po mnoha letech účast na výstavě a velká radost! Fortík sice byl po příchodu do areálu jako neřízená střela, protože přece všichni psi bez rozdílu velikosti a věku jsou na hraní, ale po procházce se docela srovnal a při předvádění se choval vzorně.

05.září 2019 – Follow Me Yokemate
Moje zatím poslední hříbě má letos 18 měsíců. Je parádní ... od narození ... (nar.05.03.2018 po o: SR Hollywood Shiner, m: SK Chicinita)

31.srpna 2019 - RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP II
Účast: Zuzana Rozsypalová x LaurelLinda SayoSmart
5. místo W.Horsemanship
6. místo Ranch Riding
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4. místo Trail

10.srpna 2019 – WRC závody B Čeladná
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
6.místo : Amatér Trail All Ages

29.července 2019 – JESENÍKY NA KONÍCH X. ROČNÍK
KDY : 29.července – 03.srpna 2019
KDE : OSTRUŽNÁ, Chata Ostružná (ubytování luxusní, ubytování snů)
KDO : Rozsypalová Zuzana X LaurelLinda SayoSmart (AQH), Jarda Sháněl X Claire Hills Bonanza (APH), Ondra + Marcelína + Stellinka Hatoňovi X SK Chicinita (AQH), Evka Kozelská X Sára (APPA), Jirka Huňa X SK Boomer (AQH), Lucka Ryšková X Šami (APPA), Tomáš Hýbl X Cody (APPA), Hanka Magnusková X Najomi (APPA), Pepa Klech X Cody (ČT), Markéta Bartůšková X Dribler (A1/1), Denisa Janíčková X Rony (APH), tj. 13 lidí a 11 koní
VÝLETY : Po – příjezd všech na místo, postavení ohrad, plánovanou krátkou odpolední krokovku zrušil déšť, tak jsme vyrazili do „ulice“ (jedné) vybrat si , kdo nás bude týden živit a napájet, zkusili jsme chatu U vlka (tu nejmenší v Ostružné) a zůstali, protože se o nás fakt starali (mňam!)
Út – cílem byla horská chata Paprsek s kaplí sv.Kryštofa 1027m/m., přes Petříkov, po hřebeni pod Liščí horou, Císařskou chatou, nekonečným borůvčím a taky nepříjemným rašenilištěm, borůvkové knedlíky na Paprsku byly nepřekonatelné
Stř – Kunčice, skiareál, chata a restaurace pod vlekem, s doprovodem Květky (X s Goldie), která se o nás starala při jezdeckých tůrách v roce 2017
Čt – Šléglov nad Hanušovicemi s krásnou vyhlídkou na pohoří, stezkou kolem pěchotních srubů do Starého Města se občerstvit, taky s Květkou
Pá – únavu už padla na koně i lidi, nebyl odpočinkový den, takže už jen kratší rozlučka po loukách a lesích kolem Ostružné
So – konec, balení, uklízení, nakládání a odjezd
PS : Výstup na Šerák a Keprník si dáme někdy příště.

15.července 2019 – SPRING-ZET RANCH Býkov
... a máme uloženo

13.července 2019 – Jezdecký klub Úvalno, Den koní
Účast: Zuzana Rozsypalová x LaurelLinda SayoSmart
3. místo W.Horsemanship
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
2. místo Trail

08.července 2019 – půlroční beauceron FORT z Dorky
Je to miláček, jeho projevy radosti a lásky jsou sice méně zvladatelné, ale miláček ...

22.června 2019 – BUJNOCH RANCH Jistebník, závody D
Účast: Zuzana Rozsypalová x LaurelLinda SayoSmart
W.Horsemanship bez dekorování (23 závodníků)

11.květen 2019 – WRC závody B PHR Kozlovice
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
4.místo (63,5b) Trail Amatér
7.místo (65b) Trail Senior

13.duben 2019 – MSW závody JK Úvalno
Účast: Claire Hills Bonanza x Jaromír Sháněl
Trail Challenger – veřejný trénink
5.místo - W.Horsemanship
Účast: LaurelLinda SayoSmart x Zuzana Rozsypalová
1.místo – W.Horsemanship Open

06.duben 2019 – RANČ NA POMEZÍ Opava – CUP I
Účast: Zuzana Rozsypalová x LaurelLinda SayoSmart
5.místo W.Horsemanship (po velmi srandovní rozjížďce v pleauseru, socializovat se musí ! … ale pochvala rozhodčího za talentovaného koně!)
Účast: Jaromír Sháněl x Claire Hills Bonanza
1.místo Trail
7.místo W.Horsemanship
5.místo Ranch Riding

05. března 2019 - SPRING-ZET Ranch, FOLLOW ME YOKEMATE 1 ROK
To hříbě neví, jak chce být barevné! Nejenom že je huňatá jak medvěd, ale s přicházejícím jarem si "vybarvila" bílou šňupku na nose, oranžová barva zimní srsti, dvoubarevné žíně a černé kroužky nad kopyty napovídají všelico.

04. března 2019 - SPRING-ZET Ranch, LAURELLINDA SAYOSMART 3 ROKY
Obsedli jsme ji koncem loňského léta a po základním výcviku pracuji na přiježděnosti. Je ochotná a velmi šikovná, moc mě to s ní baví a ji se mnou zdá se taky.

21.února 2019 - BEAUCERON FORT Z DORKY
m: Écarlete z Dorky X o: Début Carský klenot. Narodil se na Silvestra 31.prosince 2018 u chovatelky Marcely Součkové v Kladně. Nemohla jsem to se svým smutkem vydržet a hned 14 dní po předčasné a stále nepochopitelné smrti prvního velmi mladého beaucerona Ignácka jsem hledala v chovatelském klubu, kde mají nakryto, abych zahnala ten obrovský žal. A dnes jsem Fortíka dovezla... a jako by Igny ani neodešel.

leden – únor 2019 - ZIMA V HALE
V letošní zimě jsme navzdory počasí pilně trénovali, máme totiž kde. Jezdecká hala Ranče Na Pomezí je super a blízko. A můj oblíbený trenér se občas tváří spokojeně!

01.ledna 2019 – NOVOROČNÍ VYJÍŽĎKA
Oslava Nového roku jako obvykle směřovala k penzionu Šelemburk na čajík s griotkou. Po příjezdu ze silvestrovské noci v Opavě na Ranči Na Pomezí ve 3 hodiny to nevypadalo, že bychom vůbec nasedlali koně. Ale nakonec to dopadlo, vzali jsme všechny koně, ať jim není smutno a bylo to bezva.

Novinky 2007 Novinky 2008 Novinky 2009 Novinky 2010 Novinky 2011 Novinky 2012 Novinky 2013 Novinky 2014 Novinky 2015 Novinky 2016 Novinky 2017 Novinky 2018